היכן הכי כדאי לעבוד?
[תוצאות]
ניהול עסק משפחתי קטן

ניהול עסק משפחתי קטן עשוי להיות מקור ללא מעט מלחמות גדולות בין בני המשפחה. לכן לפני שיוצאים לדרך משותפת, חשוב מאד לשבת ביחד ולהבין כיצד העסק יתנהל. ניהול עסק משפחתי קטן אינו דומה לניהול משפחה ולכן חשוב מאד לשים לב להבדלים בין השניים. אחרי הכל, בארוחה המשפחתית אי אפשר להרים את הקול על אחד מבני המשפחה מתוך מחשבה כי אתם נמצאים בחדר הישיבות. קביעת כללים תאפשר לצאת לדרך בצורה טובה יותר.

בשלב הראשון חשוב מאד לתכנן תוכנית עסקית של אותו עסק משפחתי  תוכנית המגדירה בצורה מפורשת את הצעדים של העסק המשפחתי כאשר חשוב מאד להביא בחשבון את אותם פרמטרים כגון היבט כלכלי, היבט שיווקי. התוכנית צריכה להיות כתובה בצורה ברורה לכולם ולהביא תמונה מקיפה על העסק. בשלב הבא יש לקבוע תכנית עבודה מוגדרת תוך עמידה בלוחות זמנים. בשלב הזה חשוב לבנות תוכנית עסקית המתאימה לכל אחד מבני המשפחה תוך עמידה ביעדים על מנת לחסוך זמן. בכל הנוגע לתכנית העבודה, יש חשיבות רבה כי התכנית תצא לפועל בזמן ותתנהל תחת פיקוח של אחד מבני המשפחה.

עסק משפחתי- רווחים והכנסות

לאחר שתוכנית העבודה מוכנה יש לעבור לשלב הבא- ניסיון להגדיל את הרווחים וההכנסות. בדרך כלל, עסקמשפחתי בנוי על כך שבני המשפחה ינסו להגדיל את ההכנסות שלהם וכך גם את הרווחים. ניהול עסק של בני משפחה צריך לכלול שורה של מוצרים אותם מציעים ללקוחות ולא רק להתבסס על מוצר אחד בלבד. כפי שנאמר קודם לכן, פרסום חיוני יוביל להגדלת הרווחים בעסק.

כיום אחת הדרכים לפרסום העסק היא שימוש במדיה החברתית תוך איתור קהל היעד. דרך נוספת העשויה להגדיל את הרווחים היא שיתוף פעולה עם עסקים נוספים- לפני היציאה לדרך, חשוב מאד לבחון את ההשלכות ולוודא כי העסק לא ייפגע כתוצאה משיתוף הפעולה בכל הנודע לרווחים חשוב מאד להקטין את ההוצאות ולכן אחד הדברים החשובים שיביאו לכך זה ישיבה משפחתית בה מתכנסים כל בני המשפחה ביחד ובודקים כי הליך הוצאת הכספים נעשה בצורה מבוקרת.

מי יכול לסייע

כפי שניתן להבין, הקמת עסק משפחתי איננה דבר פשוט ויש מי אשר זקוק לעצה של בעלי מקצוע. בניגוד לבעלי העסק המעורבים בכל פרט, לאנשים המעניקים עצה יש נקודת מבט אחרת וכללית יותר, כיום ניתן לקבל את המידע לשאלות הקשורות בניהול עסק באמצעות כניסה לאתר הכולל צוות מומחים המסייע בכל הקשור לשאלות אודות העסק.