היכן הכי כדאי לעבוד?
[תוצאות] 

 ללמוד או ללמד בכיתות לא-רשמיות                                                  10.8.2009

 נכתב ע"י: צוות BizSpot

מעוניין ללמוד דברים חדשים? תמיד רצית לחלוק את ידיעותיך וללמד אנשים אחרים? הנה רעיון שעונה על הדרישות הללו.

האתר unclasses מציע לך ללמוד או ללמד בכיתות עם אנשים מאיזור מגוריך שמתעניינים בתחומך במקום סתם לשבת בבית אחר הצהריים. האתר הוקם מנקודת הנחה שלכל אחד יש משהו ללמד או ללמוד וצורת הלמידה לא חייבת להיות רשמית וכרוכה בהתחייבות. רעיון האתר הוא בעצם לימודים בלתי פורמאליים.

לימודים בלתי פורמאליים הם לאנשים שמתקשים למצוא דרכים מהנות ומעניינות לספק את האינטלקטואל שלהם בזמנם הפנוי. מטרת האתר היא לפתח קבוצות אנשים בעלי תחומי עניין משותפים, מכל העולם, שילמדו ויהנו בסביבה נעימה ונטולת לחצים. אבל האחריות באתר מוטלת עליך: אם אתה רוצה ללמוד משהו שאף אחד לא מלמד - צור כיתה וגייס מורה, אם יש לך תחביב שאתה רוצה ללמד ולחלוק עם אחרים - הצע ללמד אותו וגייס לך תלמידים.

האתר הוא מעין שוק המקשר בין אנשים שרוצים ללמוד משהו לבין אנשים מאזור מגוריהם שרוצים  ללמד את זה, ויוצר התאמה בין העניין של הלומדים לתשוקה של המלמדים.

 

הלימודים בכיתות הלא-רשמיות הללו נועדו להיות קלילים, מהנים ובלתי רגילים - מסוג הלימודים  שלא תוכל למצוא בקלות במקום אחר, לדוגמא: ישנה כיתה באתר המלמדת איך ליצור את שיר    הרוק הטוב ביותר וישנה כיתה אחרת שמלמדת גברים איך לקנות מתנה לחברתם.

הקו המנחה היחידי באתר הוא שנושא הלימוד בכל כיתה צריך להיות מכובד ולא מעליב או בלתי  חוקי. מלבד זאת, כל אחד יכול ליצור כיתה חדשה - לשם יצירת כיתה יש להכניס רק את שמך,    תיאור נושא הלימוד ואיזור לימודים. כל אחד יכול להירשם ולהיות תלמיד בכל כיתה. כל אחד יכול להפוך למורה של כיתה - המורה אחראי מלבד הלימוד, גם לקביעת מקום וזמן הלימודים.

בסה"כ לפי דעתי, הרעיון המוצע באתר זה הוא מעניין ונשמע טוב, רק קשה לי לראות איך הוא  יתפתח וכמה אנשים באמת יהיו מעוניינים להצטרף לכיתות הלימודים הללו. בכל אופן, שווה לנסות,  זה חינם ואין לך מה להפסיד, להיפך דרך אתר זה תוכל רק ללמוד!


טל קורן - מנהל ומייסד פרוייקט BizSpot - "רעיונות גדולים ליזמים ואנשי עסקים"

                        רוצה לקבל עוד רעיונות להקמת עסקים? - הרשם בחינם>>

 

 

 

 

 


Go Back  Print  Send Page