היכן הכי כדאי לעבוד?
[תוצאות]
פירוק חברה מרצון שלבים


כל מה שרציתם לדעת על פירוק חברות ולא העזתם לשאול

 

פירוק חברות

פירוק חברה הוא תהליך מורכב הטומן בחובו ידע מעמיק לצד הכרה מלאה של כל השלבים בדרך בצורה מקצועית עד לפירוק החברה. בעלי חברות המעוניינים לפרק חברה ממגוון רב של סיבות עליהן פרט בהמשך, זקוקים לליווי מקצועי של עורך דין על מנת לבצע זאת בצורה חוקית ומקצועית ולהבטיח לחברה כי הכל יעשה בצורה הוגנת. לרוב, פירוק חברה נעשה בשל חובות של נושים, אך ישנן סיבות נוספות לפירוק חברות והן – פירוק מרצון וחברה שאינה פעילה יותר. חשוב לציין כי חברות שמבקשות פירוק מרצון, לרוב הם מבצעים זאת בשל סכסוכים של בעלי מניות או של שותפים בחברה, לכן מדובר בנושא רגיש שיש לבצע זאת על ידי בית משפט או עורך דין מגשר אשר יוביל את התהליך בצורה נכונה מול רשם החברות, וזאת כדי למנוע בעיות שונות שיכולות לצוץ בעתיד.

השלבים לפירוק חברה מרצון:

השלב הראשון הוא – הגשת הבקשה אשר כוללת גם את הגשת "תצהיר כושר פירעון" אותו יש להגיש בצורה מסודרת לרשם החברות. הצהרה זאת יש להגיש על ידי עורך דין או על ידי דירקטוריון החברה והוא אמור כי החברה יכולה לפרוע את כל חובותיה כ – 12 חודשים מיום תחילת פירוק החברה והגשת הבקשות. לאחר שרשם החברות קיבל לידיו את התצהיר, הוא משנה את סטטוס החברה ל – "חברה לקראת פירוק".

השלב השני – יש לקיים אסיפה של כלל בעלי המניות בחברה. את האסיפה יש לארגן בכפוף לחוקים הקיימים בחוק על ידי שליחת הודעה 21 יום טרם האסיפה. את ההודעה יש צורך לפרסם ברשומות בעיתון נפוץ. באסיפה על בעלי החברה והמניות להגיע להחלטה על פירוק חברה ולמנות מפרק אשר יחלק את נכסי החברה בצורה הוגנת בין השותפים, המשקיעים ובעלי המניות או בין נושים.

השלב שלישי– יש צורך לשלוח לרשם הודעה על פירוק החברה ועליו לשנות את סטטוס החברה מפעילה לחברה בתהליך פירוק מרצון. לאחר מכן, על המפרק אשר מונה על ידי בעלי המניות באסיפה לפרק את נכסי החברה, ובניהם גם לסלק את החובות הקיימים (במידה והחברה צברה חובות). לאחר מכן, עליו להודיע זאת לבעלי המניות באסיפה מסודרת שהם יערכו. גם טרם ביצוע אסיפה זו על בעלי המניות לפרסם ברשומות בעיתון נפוץ את מועד האסיפה לפחות כ – 30 יום טרם ביצוע האסיפה.

שלב רביעי – האסיפה הסופית של החברה. באסיפה זו, על המפרק להיפגש על בעלי המניות ולהגיש להם דו"ח סופי של פירוק החברה ואת חובותיה או נכסיה של החברה. לאחר אסיפה זו, על המפרק לשלוח את הדוח הסופי לרשם החברות תוך 7 ימים.

השלב הסופי – פירוק החברה. לאחר שרשם החברות קיבל את הדו"ח הסופי, הוא ירשום את החברה כמפורקת והיא תחשב "כמחוסלת" לגמרי.

ניתן להוריד טפסים הנוגעים לפירוק מכאן 
http://www.justice.gov.il/Units/RasutHataagidim/units/RashamHachvarot/Services/PerukChevra/Pages/Company.aspx