היכן הכי כדאי לעבוד?
[תוצאות]
ייעוץ משפטי – הצורך ודרכי הפעולה


ייעוץ משפטי נדרש במקרים רבים שבהם נאלץ פרט או גוף להתמודד עם רשויות החוק. את הייעוץ המשפטי מספקים עו"ד המתמחים בתחום משפטי בהתאם לתחום בו הם נדרשים לייעץ.

 

כיום נאלצים רבים מאזרחי המדינה, או גופים שונים המתנהלים בה, להתמודד עם רשויות החוק. בין אם בהליכים מנהלתיים שגרתיים ובין אם לאחר ביצוע עבירות במכוון או לא. לעיתים, לא נדרש ייצוג מפני שהעניין הוא לא בסדר גודל שנידון בביהמ"ש, או שלעיתים נדרשת הכוונה מוקדמת - במקרים אלה ניתן לפנות לכיוון של ייעוץ משפטי מתאים.

למה ייעוץ המשפטי ומתי?

יעוץ משפטי כאמור ניתן ע"י עורכי דין או גורם מקצועי המתמחה בתחום הנדרש ויש בו על מנת לסייע להתנהלותו אותו פרט או חברה בעיניי חוק ומשפט. חשוב לזכור כי ייעוץ מסוג זה מהווה הכוונה ראשונית בלבד בעניין פעולות הקשורות לתחום המשפט והוא איננו מחליף את הייצוג המשפטי המקובל והמומלץ לרוב.

ייעוץ משפטי ניתן בכמה מקרים מרכזיים, למשל באם גוף או פרט מסוים רוצים להתנהל בצורה מסוימת שלה עשויות להיות השלכות משפטיות, או באם רוצים לנקוט בפעולה משפטית איך לכך יש לבטים שונים וספקות. ואף גם בעניינים בירוקרטיים מורכבים כמו ייעוץ מול חברות ביטוח והמוסד לביטוח לאומי, הקמת חברה, מיזוגי חברות, מקרקעין ונדל"ן וכן תחומים רבים ונוספים. ישנם מקרים בהם חייבים לקחת ייעוץ משפטי גם אם נדמה שניתן להתמודד ללא, כמו במקרים של גירושין או במצב של מעורבות בתאונות דרכים - כאן מוטלת החובה להשתמש בייעוץ משפטי ומומלץ לא לבצע אף פעולה הקשורה לנושאים אילו לפני ההתייעצות.

פנייה לעורכי דין

עורכי הדין הם לרוב בעלי המקצוע המוסמכים לתת ייעוץ או ייצוג משפטי מתאים. כמובן שבעניינים משפטיים ניתן להתייעץ עם בעלי מקצוע אחרים בחום המשפטי אך עורכי הדין הם אילו העוסקים בפרקטיקה המשפטית בצורה יומיומית. ייעוץ משפטי ניתן לקבל בכל תחום מעו"ד המתמחה בתחום הרצוי. ישנם עו"ד ייעודיים לכל תחום שיש לו היבט משפטי.

על מנת לבחור בעו"ד לייעוץ המשפטי חשוב לבחור את זה המתמחה בתחום הרצוי - ייעוץ משפטי של מאת עו"ד המתמחה בתחום אחר יהיה ייעוץ חלקי ופחות עדכני ומהימן. על העו"ד להיות בקיא בצורה מוחלטת בתחומו. גם הייעוץ המשפטי, בדומה לייצוג, עולה כסף, אך אמור לעלות פחות, כמובן בהתאם להיקף השעות שבמסגרתן ניתן הייעוץ.

כיום, כמעט אין מי שלא נתקל במצב בוא הוא זקוק לייעוץ משפטי בשלב זה או אחר בחייו. לעיתים, נחיצותו של עורך הדין במקרה היא קריטית, ובכוחה למזער ואף למנוע כליל נזקים משמעותיים.