היכן הכי כדאי לעבוד?
[תוצאות]
איתור נזילות


אסור לבזבז זמן במקרה של נזילה

נזילת מים בבית היא תופעה שמרבית האנשים חוששים ממנה. המים הזולגים בקצב קבוע מהצנרת, עלולים לגרום לריקבון פנימי של קירות הבית ולאיבוד מים נרחב. כשאנו מבחינים בנזילת מים, ברוב המקרים כבר התפתחה רטיבות ויש לטפל במהירות בבעיה לפני שתהפוך למטרד של ממש. ככל שנאתר את הבעיה מוקדם יותר, נסייע למנוע נזק לתשתיות הבית. הבעיה המרכזית היא, שאיתור נזילות אינו דבר קל. יש לאתר את מקום הנזילה המדויק וזאת מבלי לגרום לנזק נרחב לתשתיות הבית.

סימנים המצביעים על נזילה בצנרת

ברוב המקרים, איתור הנזילות על ידי אנשי מקצוע מתבצע לאחר שכבר איתרנו את כתם הלחות על הקיר או גרוע מכך, הבחנו בנזילת מים משמעותית. כדי שנוכל לאתר את הנזילה מוקדם ככל האפשר, ונפתור את הבעיה בזמן יש צורך בערנות ובדיקה תקופתית של הצנרת.

הנה כמה סימנים שעלולים להצביע על בעיה בצנרת המבנה:

· חשבון מים יקר במיוחד (ללא בזבוז מים חריג)

· ניאגרת שירותים דולפת

· קירות מתקלפים, לחים או הופכת פטריות עובש על הקיר

· נפח הקיר או הפרקט השתנה

· זרם מים חזק מדי או חלש מדי

כשמגלים אחד או יותר מהסימנים, צריכה להידלק נורת אזהרה ויש לבדוק אם קיימת נזילה באחד האזורים בצנרת הבית.

איתור נזילות באמצעות פתיחת קירות

אנשי מקצוע המאתרים נזילות בבית יכולים להיעזר בפתיחת הקיר כדי להגיע אל הצנרת הבעייתית. כשמבחינים בסימן של רטיבות על גבי הקיר, מניחים שהנזילה החלה שם. למרות שמסקנה זו היא נכונה ברוב המקרים, לא תמיד נצליח להעלים את הנזילה על ידי שבירת הקיר. ייתכן שהרטיבות נראית במקום מסוים בקיר, אך המקור שלה מסתתר במקום אחר (במרצפת מסוימת למשל). במקרה זה, כדי לאתר את מקור הנזילה האמיתי, ניאלץ לשבור עוד ועוד קירות ותשתיות כדי לגלות את המקום ממנו התחילה הנזילה להתפתח.

כולם יכולים להסכים עם העובדה, שאיתור נזילות באופן כזה לא רק שאינו יעיל, אלא מביא להרס נוסף. בצורה זו של איתור נזילות מים, נגרום לנזק לקיר, מבלי שבכלל מצאנו את מקור הבעיה.

כיצד נאתר את הנזילה באופן יעיל?

כיום, יש אמצעים משוכללים המאפשרים לבעלי המקצוע לאתר את מקור הנזילה המדויק בזמן קצר. אחד האפשרויות היא איתור נזילות במצלמה תרמית.

מצלמה תרמית עושה שימוש בקרני אינפרה אדום כדי למדוד את הטמפרטורה. לאחר שהמצלמה מודדת את חום המשטח, היא מציגה אותו כתמונת צבע המייצגת את רמות הטמפרטורות השונות באותו מקום. למים הנוזלים יש טמפרטורה שונה מאשר לקיר או למרצפת, וכך המצלמה מסייעת לנו לגלות ריכוז מים במקומות שונים בבית. באמצעות מכשור מתקדם זה, נוכל לאתר בקלות ובדיוק רב את מקור הנזילה, ובסיוע מכשור מתאים נגיע למקום הדורש תיקון.

איתור נזילות מים במצלמה תרמית מסייע לאתר את מקום הנזילה המדויק ולהביא לפתרון הבעיה.