היכן הכי כדאי לעבוד?
[תוצאות]
איטום גגות


עבודה למקצוענים

 
מדי שנה, עת החורף מתקרב בצעדים קרירים ובטוחים, דיירים ישראליים רבים מתחילים לפתח חששות מפני העתיד לבוא. קבלני איטום מתחזקים את כוח העבודה שלהם וביטויים כמו איטום מרתפים או איטום מקלטים נזרקים לחלל האוויר. איטום גגות איכותי הוא בדיוק מה שיפריד ביניכם לבין כתמי עובש שחורים בתקרה, בין חורף יבש לבין טיפות שיזלגו מן התקרה, בין חורף נעים לבין חורף קפוא וכיו"ב. חשוב לזכור שאיטום איכותי הוא לא רק איטום מפני רטיבות ולחות, הוא גם מה שתורם לבידוד שלכם מפני הטמפרטורות החיצוניות.

ישנם לא מעט דיירים בארץ שמאמינים כי בכוחם לבצע שפע של עבודות ביתיות. במקרים רבים הם אף צודקים. לא חסרים ישראלים עם ידי זהב אמינות ומוצלחות. עם זאת, בכל הנושא של איטום קירות או גגות לצורך העניין, ההמלצה הגורפת היא להשאיר את העסק בידי המומחים ואנשי המקצוע. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שלעתים קרובות עבודה חובבנית ולו במקצת תשאיר אתכם עם נזק רב יותר ממה שקיוויתם.

כך למשל ניתן לדבר על איטום גגות מרוצפים כדוגמא מצוינת לניסיון לחסוך כסף שבסופו של דבר עולה ביוקר. גגות מרוצפים לא ניתן לאטום בצורה הרמטית למשך שנים רבות. איטום של גגות מרוצפים כרוך בהחלפת הרובות לאחר ניסור הרובות הישנות עם מסור דיסק יהלום. איטום כזה לא מסוגל להחזיק למשך שנים רבות ולכן ההמלצה הגורפת היא הרמת הריצוף, פריסת יריעות ביטומניות והחזרת הריצוף. אטימה של הריצוף עצמו משולה לעבודת נמלים סיזיפית ולרוב לרוע המזל, גם בלתי יעילה. אי לכך, חסל סדר חובבנות. איטום זו עבודה למקצוענים.

קבלן טוב זו מציאה
אז איך מוצאים קבלן איטום איכותי? ובכן, זו משימה לא קלה בשום צורה. קודם כל עליכם להיות בטוחים שמולכם עומד איש מקצוע בעל וותק רב. אל תהססו לשאול לגבי מספר שנות הניסיון שלו בתחום האיטום. כמו כן אתם מוזמנים לבקש ממנו לבקר בגגות בהם ביצע עבודות איטום בעבר. הדגש צריך להיות מושם כאן על המילה בעבר, כיוון שעבודה שבוצעה לפני חודש מן הסתם תראה מצוין. עבודה שבוצעה לפני שש או שבע שנים, יכולה כבר לשקף את איכות העבודה בצורה נאמנה יותר.

כמו כן אתם רשאים לבקש לשוחח עם וועד הבית בבניינים שונים בהם פעל אותו קבלן. כפי שאתם יודעים, כאשר עובדים מול איש מקצוע, חשוב מאוד לברר אודות היבטים שונים בעבודה, מעבר לשביעות הרצון מהתוצר הסופי. בין היתר מדובר על יחסי אנוש, שירות לקוחות, יכולת עמידה בזמנים, נגישות, אמינות ועוד. לסיום זכרו תמיד להכניס בחוזה סעיף  שיבטיח לכם שעם סיום העבודות תבוצע בגג שלכם בדיקת הצפה תקנית. בעלי מקצוע רבים מנסים להתחמק מהכנסת הסעיף החשוב הזה בחוזה, אל תשתפו עם כך פעולה. בהצלחה.

למאמרים נוספים בתחום http://www.mitranitum.com