קורס כלכלת המשפחה


מנוף לצמיחה כלכלית

חלק ניכר מהישראלים מתקשים לגמור את החודש ואינם מצליחים לחסוך כסף. רבים סוחבים על גבם מינוס בבנק והלוואות אשר הולכות וגדלות. רוב האנשים מתקשים בהבנה של מושגים כלכליים בסיסיים ולכן אינם מסוגלים לקבל החלטות כלכליות אופטימאליות כאשר המשמעות לכך היא הפסד סכומים ניכרים של כסף, פגיעה בצמיחה הכלכלית של התא המשפחתי וסיכון גובר להיקלע למשברים פיננסיים מיותרים.

רבים מכירים את הדינאמיקה הבעייתית של מינוס בבנק שסוגרים אותו כנגד הלוואה חדשה. מיד לאחר מכן מתחיל להצטבר מינוס חדש בחשבון הבנק המושפע כעת גם מהתשלומים ומהריבית על ההלוואה החדשה. שוב נאלצים לקחת הלוואה נוספת ומתחילים "להתחפר" בבור של הלוואות שרק הולך ומעמיק.

אחרים נאלצים בשל חוסר ידע, להשקיע את חסכונם ואת כספם במוצרים פיננסיים חסרי כל כדאיות כלכלית רק מאחר שפקיד הבנק הציע אותם. רבים מתחבטים בשאלות בנושאי משכנתא ופנסיה ובסופו של דבר נאלצים לעשות טעויות יקרות בשל הבנה כלכלית לקויה.

הבעיות המתוארות לעיל הן תוצאה של חינוך פיננסי לקוי ושל מודעות כלכלית נמוכה. ההבנה הממוצעת של הישראלים בנושאים כלכליים נמוכה באופן משמעותי מזו של תושבי מדינות מפותחות אחרות בעולם. חוסר הבנה של המושג ריבית דריבית מונע ממך למשל לקבל החלטות נבונות בנושאי משכנתא, הלוואות וחיסכון. קורס כלכלת המשפחה של iValue מהווה פתרון מעשי ויעיל לבעיות אלה.

בקורס כלכלת המשפחה ניתן ללמוד כיצד לשפר את ההתנהלות הכלכלית מתוך מטרה להשיג צמיחה כלכלית בטווח הארוך ומתוך כוונה להימנע ממשברים פיננסיים.

קורס כלכלת המשפחה מהווה מעין סדנה מעשית לניהול כלכלת המשפחה והבית במהלכה מקבלים המשתתפים את כל הידע והכלים המעשיים הנחוצים להם בכדי לשפר את המצב הפיננסי, לחסוך אלפי שקלים בהוצאות, להתחיל לצבור הון עצמי ולחתור לצמיחה כלכלית ארוכת טווח.

במסגרת קורס כלכלת המשפחה לומדים המשתתפים את השלבים ההכרחיים להתנהלות כלכלית יעילה ובכלל זה כיצד יש לבצע מיפוי ואבחון יסודיים של המצב הפיננסי הנוכחי, כיצד מגבשים תוכנית עבודה להתייעלות וכיצד מנהלים בתבונה בקרה אפקטיבית על התקציב משפחתי. בקורס כלכלת המשפחה לומדים להפסיק לפחד ממסמכים, מדוחות וממספרים ובמקום זאת להתחיל לנתח ולהבין אותם.

קורס כלכלת המשפחה מאפשר למשתתפיו ללמוד נושאים ומושגים חשובים הקשורים קשר הדוק לכלכלת המשפחה כגון ניהול הכנסות והוצאות, ניהול נכסים והתחייבויות, זכויות עובדים, היערכות לפרישה ופנסיה, סוגיות בדיור ומשכנתא, ניהול הלוואות וחישובי ריבית, חיסכון והשקעות, שימוש יעיל וחכם בכרטיסי אשראי, טכניקות לחיסכון בהוצאות, ניהול יעיל של חשבון הבנק ושל תזרים המזומנים ועוד.

חיים בגירעון חודשי שוטף גובים מהתא המשפחתי מחירים כבדים ופוגעים בצורה משמעותית באיכות חייהם של בני המשפחה. דאגות, מתחים וריבים הם רק חלק מהסימפטומים של מצב כלכלי מעורער. רבים מבינים כיום שהם צריכים להתחיל לטפל ברצינות בהיבטים הכלכליים בחייהם אולם ברוב המקרים חסרים להם הידע והמוטיבציה כדי לעשות שינוי אמיתי.

קורס כלכלת המשפחה מהווה הזדמנות מצוינת לקבל את כל הידע החשוב, הכלים השימושיים והמוטיבציה הנדרשת בכדי לנהל תהליך המוביל לשינוי. התהליך אמנם דורש מאמצים ומחויבות אך התועלת הצומח ממנו גבוהה לעין שיעור מההשקעה. התהליך הנלמד בקורס כלכלת המשפחה מאפשר להשיג חיסכון ניכר בסך של אלפי שקלים בשנה, שקט נפשי, צמיחה כלכלית וכושר התמודדות טוב יותר עם משברים שעלולים להגיע בעתיד.

השקעה בקורס כלכלת המשפחה היא השקעה הנושאת תשואה גבוהה מאד כאשר את הפירות ניתן להתחיל לקטוף כבר בטווח המיידי. השתתפות בקורס מרתק ומעשי לכלכלת המשפחה עשויה להיות ההבדל בין חיים בגירעון מתמשך והלוואות הולכות ותופחות לבין חיים המאפשרים חופש כלכלי והגשמת מטרות ושאיפות.

הגישה הרווחת של התעלמות מהמצב הכלכלי הבעייתי איננה גישה רציונאלית ובמקרים רבים היא אף עלולה להיות מסוכנת. ברוב המקרים העניינים מדרדרים ועלולים לצאת משליטה מהר יותר מכפי שנהוג לחשוב. גם אם המצב הכלכלי אכן מאתגר אין תחליף להתמודדות יעילה עם הבעיות.

בקורס כלכלת המשפחה ניתן ללמוד בדיוק כיצד להפסיק להירתע מכל מה שקשור לניהול כלכלי ולהתחיל לעלות על פסים של צמיחה כלכלית. כמו בתחומים אחרים בחיים בשלב מסוים צריך להפסיק לחלום וחייבים להתחיל לעשות ולהגשים. צמיחה כלכלית יכולה להיות גם בהישג ידכם, אל תוותרו עליה. קורס כלכלת המשפחה הוא קורס מעשי ממוקד ומרתק המומלץ לכל משפחה בישראל.