גילוי מרצון

 
     איש רשות המסיים מושיט יד לעזרה למי שעשה גילוי מרצו
צור קשר עם מומחה מס
לבדיקה דיסקרטית

  גילוי מרצון למי הוא מיועד ?

המושג גילוי מרצון מתייחס להליך של גילוי מרצון שנועד לעודד אנשים שביצעו עבירות מס שונות , לדווח על כך לרשויות המס, לשלם את התשלום הנדרש עבור העבירה, ובתמורה לכך רשות המסים תימנע מלפתוח נגד האדם המדווח בהליך פלילי.

הליך של גילוי מרצון הוא הליך שהחל לפעול במדינה רק לפני כמה שנים, לאחר שרשות המסים פרסמה בשנת 2005 את נוהל גילוי מרצון שמטרתו לאפשר לכל אלו שביצעו עבירות מס, לדווח על כך, ולשלם את התשלום הנדרש עבור ההכנסות שלא דווחו, ובתמורה לכך רשות המסים לא תפתח נגדם בהליך פלילי.

ההליך הנ"ל מאפשר לבעלי עסקים , עצמאיים, ובעלי תפקידים בחברות ותאגידים לדווח על עבירות מס שביצעו, לשלם את המס הנדרש ולהסיר מעליהם את איום ההליך הפלילי.

הליך של גילוי מרצון לאילו עבירות הוא מתייחס?

הליך של גילוי מרצון מתייחס לכמה וכמה עבירות מס בינהן: ניהול ספרים כוזב, העלמת מסים, אי דיווח על נכסים או על הכנסות בארץ או בחו"ל.

הקריטריונים המאפשרים הליך של גילוי מרצון הם:

· הגילוי מרצון חייב להיות בשל פניה כנה ואמית ולא בגלל חקירה של רשות המסים או של משטרת ישראל שמאלצת את האדם לחשוף מידע אודות עבירות מס שביצע.

· עד עתה לא היו בידי רשויות המס מידעים כלשהם הקשורים לגילוי מרצון של האדם שהחליט לחשוף מידע על עבירות המס שביצע.

· המידע שפורסם בהליך של גילוי מרצון הוא מידע בלעדי שלא נמצא בשום הליך תביעה כלשהוא, או הליך פלילי אחר.

חשוב לדעת שהליך של גילוי מרצון הוא הליך מורכב ולא פשוט זהו הליך שעלול להעמיד בסיכון ישראלים שיש להם חשבונות בחו"ל, משום שהליך כזה יחשוף את חשבונותיהם לרשות המסים בישראל, ובנוסף לכך גם יהודים החיים ברחבי העולם שמחזיקים כספים בישראל ולא מדווחים על כך עלולים להחשף במדינות שבהן הם חיים.

לסיכום ניתן לומר שהליך גילוי מרצון, הוא הזדמנות מצויינת לכל מי שרוצה להכשיר "הון שחור", ולהפוך אותו להון כשר וחוקי, לפני שרשות המסים מגלה את ההון הזה, ומתחילה איתנו בהליך פלילי .

יחד עם זאת חשוב להבהיר שהליך גילוי מרצון הוא הליך שמומלץ לבצע אותו בליווי איש מקצוע המומחה בכל מה שקשור לדיני מסים, ומכיר היטב את ההתנהלות הדרושה מול רשות המסים, ומעודכן בכל החידושים והעדכונים של רשות המסים.


 
גילוי מרצון אנונימי
גילוי מרצון אנונימי
 
 
מיני אתר זה נבנה על ידי BIZSPOT - רעיונות לעסקים ויזמים